Tu trzeba ikony

WYDARZENIA

Wybierz najciekawsze dla siebie!

To Twoja przestrzeń niekończących się możliwości. 

ProtoLab to miejsce gdzie sporo się dzieje. Nowa przestrzeń otwiera przed nami nowe możliwości. Hackathony, szkolenia, konkursy, spotkania inspiracyjne i integracyjne, konferencje to tylko niektóre z naszych propozycji.

 

Wydarzenia są otwarte na każdego kto chce się rozwijać i poszerzać horyzonty, poznawać interesujących ludzi i realizować ciekawe projekty.

 

W ProtoLabie wspieramy również inicjatywy oddolne – jeśli masz pomysł na interesujące wydarzenie lub event, skierowany do uczniów lub studentów daj nam znać, a pomożemy Ci je zorganizować.

Już za Nami. Wkrótce nowe hackathony,

Subcarpathian NASA Space Apps Challenge 2022

W dniach 1-2 października 2022 r. odbył się druga edycja tego wydarzenia. 

 

Multitool dla astronauty, aplikacja do obserwacji różnych powłok słońca oraz program śledzący międzynarodowe stacje kosmiczne i satelity w 3D. Te trzy rozwiązania uzyskały najwyższe oceny komisji i zdobyły nagrody główne w drugiej edycji hackathonu Subcarpathian NASA Space Apps Challenge 2022.

 

W konkursie udział wzięło blisko 150 uczestników, wśród których znaleźli się głównie uczniowie i studenci z podkarpackich szkół oraz uczelni.

 

Kosmiczny hackathon już za nami, ale nie martwcie się – niebawem poinformujemy Was o kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Podkarpackie Centrum Innowacji.

Zobacz relację z tego wydarzenia >
Nabór TRWA

PCI SPACE EXPLORATION

Tworzymy podstawy do budowy prototypu pierwszej
polskiej konstelacji trzech platform nanosatelitarnych.
Wzmacniamy współpracę między nauką i biznesem.
Bądź częścią wyjątkowego projektu!

 

Wspieramy rozwój nowych kompetencji wśród kadry naukowo-dydaktycznej oraz studentów podkarpackich uczelni (Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania oraz inne uczelnie) we współpracy z podmiotami polskiego sektora lotniczego oraz kosmicznego dla województwa podkarpackiego. Dołącz do wyjątkowego Programu, w ramach którego poszerzysz swoją wiedzę i poznasz ciekawych ludzi.

Dołącz do projektu >
Nabór trwa

New Space Leaders

To unikalny program regularnego wsparcia potencjału rozwojowego uczniów i studentów z Podkarpacia, w obszarze inteligentnej specjalizacji wiodącej dla województwa podkarpackiego, czyli RIS 1 – lotnictwo i kosmonautyka.
Udział w tych spotkaniach to możliwość zainspirowania się i rozwijania własnych pomysłów dla sektora kosmicznego – w szczególności rozwiązań technologicznych dla konstelacji nanosatelitarnych, np. tworzenie prototypów pokładowych laboratoriów badawczych.
Ostatnie wyydarzenie odbyło się 5 lipca. Sprawdź kiedy kolejny ree
Sprawdź kiedy kolejne wydarzenie >
Nabór zamknięty! Wkrótce kolejna edycja.

Podkarpackie Space Day

To dzień inspiracji z mentorami branżowymi oraz prezentacji kosmicznych projektów. Możesz się zgłosić w trybie indywidualnym lub w zespole 2,3-osobowym! Celem wydarzenia jest wszechstronne wsparcie potencjału rozwojowego uczniów i studentów realizujących autorskie projekty i prototypy rozwiązań w obszarze lotnictwa i kosmonautyki na Podkarpaciu.

 

 

Więcej informacji o wydarzeniu >

Bądź zawsze na bieżąco!

Zapisz się do Newslettera PCI i odbierz bezpłatnie najnowszy "IMagInn" - biuletyn PCI.

Szukasz wsparcia w realizacji projektów naukowo-badawczych? Chcesz nawiązać współpracę Biznes & Nauka? Chcesz być na bieżąco z działaniami PCI i korzystać z polecanych przez nas wydarzeń?

Zapraszamy dołącz do twórczej i innowacyjnej społeczności PCI!

  Aktualności

  Test Dojrzałości Cyfrowej
  Published 18 maj, 2023 in Podkarpackie Centrum Innowacji
  Zachęcamy do wypełnienia „Testu Dojrzałości Cyfrowej” przygotowanego przez Polski Fundusz Rozwoju i Fundacja Digital Poland. To bezpłatne narzędzie, które w łatwy i szybki sposób pozwoli organizacji na sprawdzenie, na jakim poziomie znajduje się w kwestii cyfryzacji. Test Dojrzałości Cyfrowej ma wesprzeć polskie organizacje w transformacji cyfrowej, umożliwiając im poznanie...Czytaj Dalej
  Uczniowie Koła Naukowego TechnoZONE zwycięzcami regionalnego Turnieju Maszyn Wiatrowych
  Published 17 kw., 2023 in Podkarpackie Centrum Innowacji
  Uczniowie Koła Naukowego TechnoZONE przy Zespole Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy wygrali regionalny Turniej Maszyn Wiatrowych. Zwycięska turbina była zbudowana we współpracy ze specjalistami z PCI ProtoLab.Czytaj Dalej
  PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów
  Published 24 mar, 2023 in Podkarpackie Centrum Innowacji
  PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się...Czytaj Dalej

  W czym możemy Ci pomóc?

  Masz pomysł na projekt, ale nie wiesz jak się za to zabrać? A może rozwijasz swój prototyp i szukasz wsparcia w jego realizacji?
  Chcesz rozwijać swoje kompetencje i wziąć udział w naszych szkoleniach, warsztatach, konkursach?
  Jesteśmy po to, aby Ci pomóc!
  Napisz do nas, odpowiemy na wszystkie pytania i znajdziemy drogi rozwoju dla Ciebie i Twojego projektu.
  NAPISZ DO NAS
  Skip to content